Pokoloruj swój świat

Pokoloruj swój świat

Weź do ręki pędzel, sztalugę i rzuć na płótno kilka swoich myśli. Ciekawa jestem, co z tego wyjdzie. Jaki będzie twój świat? Kolorowy, czy np. czarno – biały z odcieniami szarości?

Gdy zaczęłam ten wpis pierwszy tytuł, jaki przyszedł mi na myśl to: pokoloruj swój świat. I jeśli w Google wpiszemy ten tytuł w efekcie otrzymamy kolorowankę: Pokoloruj swój świat! Wzory relaksacyjne, która powstała z myślą głównie o osobach dorosłych. I już chciałam zmienić tytuł, gdy odnalazłam w tym głębszy sens. Bo jak się nad tym zastanowić, kolorowanie, malowanie, wycinanie, czy jakakolwiek twórcza praca manualna wycisza, uspokaja, pozwala myślom skoncentrować się nad czymś innym, niż codzienne problemy.  

Dawniej rzucałam częściej na płótno swoje myśli. Potem brak czasu zabrał mi tę przyjemność, ale od czasu do czasu w formie relaksu, warto zasiąść z kieliszkiem wina, z pustym płótnem, uwolnić się od trosk i skoncentrować na kresce, barwie….. po prostu warto  wyciszyć się.

Obrazek na zdjęciu jest autorstwa mojej córki. Ja jedynie dorzuciłam do niego przysłowiowe swoje „trzy grosze”, lekko go podkolorowując na prośbę córki. Namalowała go, gdy miała 5 latek. Odnalazłyśmy go w stosie rzeczy zapomnianych i wyniosłyśmy na światło dzienne. Trochę nabrał kolorów.

Tak jest właśnie z naszym życie. Gdy wydaje się być nudne, warto sięgnąć pamięcią wstecz, reaktywować to, co nam sprawiało przyjemność i nadać mu nowy sens.

Warto pokolorować swój świat od nowa. Czasem nowa barwa, nowa kreska potrafi zdziałać cuda. Czasami nowe spojrzenie na rzeczywistość potrafi otworzyć przed nami drzwi do wielu innych nieznanych ścieżek. Pytanie tylko, czy lubimy przygody.

sukienka: Atmosphere

sandały: F&F

kolia i bransoletka kupiona na allegro, kapelusz nad morzem

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial