Wyraziste, pełne i dobrze nawilżone usta czyż to nie marzenie każdej kobiety?

Wyraziste, pełne i dobrze nawilżone usta  czyż to nie marzenie każdej kobiety?

Usta – ich kształt i walory można podkreślić za pomocą odpowiednich kosmetyków, ale najważniejsza jest przede wszystkim właściwa pielęgnacja.

Każda z nas wie jak pielęgnować swoje ciało, kupujemy inny krem do twarzy, inny krem pod oczy,  inny do rąk, a jeszcze inny do stóp. A czy przypadkiem nie pomijamy pielęgnacji naszych ust? Wydaje mi się, że jednak tak i niestety drogie panie usta są bardzo często pomijane. A to przecież one, wypukłe i jędrne, pomalowane na czerwono czy inny piękny kolor sprawiają, że mężczyźni zwracają na ciebie uwagę, a koleżanki podziwiają piękny i zadbany wygląd. Właśnie dzięki nim  kobieta czuje się seksowna i pewna siebie. Zadbane usta bardzo często świadczą o elegancji i szyku ich właścicielki. Dlatego już od dziś zacznij o nie odpowiednio dbać!

 

Właściwa pielęgnacja to nie tylko szminka lub błyszczyk nakładana codziennie. Skórę ust powinnyśmy traktować jeszcze delikatniej niż skórę twarzy, ponieważ skóra warg jest kilka razy cieńsza niż na twarzy, poza tym nie posiada gruczołów łojowych, które wytwarzałoby ochronne sebum przeciwdziałające jej wysychaniu.

Usta powinny dostawać codziennie porcję witamin i składników odżywczych nie tylko od wewnątrz, ale i na zewnątrz. Jak więc odpowiednio pielęgnować nasze wargi, aby zawsze były delikatne i czerwone jak płatki róż ?

 

Oto najważniejsze trzy kroki, które sprawią, że będziemy cieszyć się pięknymi i jędrnymi ustami bardzo długo:

Pierwszy krok to peeling – nakładaj go raz w tygodniu. Możesz użyć tego samego peelingu, który nakładasz na twarz (pod warunkiem, że jest drobnoziarnisty), ale lepiej zaopatrzyć się w specjalny peeleig do ust. Masuj usta okrężnymi ruchami opuszków palców. Rób to bardzo delikatnie, ponieważ jak już wcześniej wspominałam skóra ust jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa. Rób to około 1 minuty później zmyj z nich resztki  peelingu letnią wodą.

Oczywiście taki peeling można samemu przygotować, wystarczy do oliwy z oliwek dodać odrobinę cukru i mamy doskonały naturalny kosmetyk. Gdy już wykonałyśmy ten zabieg przechodzimy do kroku drugiego jakim jest :

Nawilżanie ust – ten zabieg powinnyśmy wykonywać dwa razy dziennie rano i wieczorem.

  • Na noc – należy zawsze pamiętać o tym, aby posmarować usta lekko natłuszczającym balsamem, najlepiej z zawartością olejów roślinnych bogatych w sole mineralne i witaminy, zwłaszcza witaminę E.
  • Na dzień – należy używać nawilżających sztyftów ochronnych najlepiej na bazie gliceryny, zanim nałożymy szminkę czy błyszczyk z filtrem przeciwsłonecznym, który zabezpieczy usta przed słońcem, wiatrem i wolnymi rodnikami.

Krok trzeci to demakijaż ust – najlepiej stosować do tego zabiegu delikatną piankę myjącą, ponieważ posiada lekką konsystencję i dobrze się pieni. Dobrze jeśli zawiera kolagen, kwas hialuronowy i antyoksydanty.

Trwałe lub wodoodporne szminki zmywaj preparatem dwufazowym.

Ale najważniejsze: po dokonaniu demakijażu warg należ zawsze przemyć usta czystą wodą, a najlepiej mineralną.

Słuchajcie, to są dosłownie tylko trzy kroki, ale jakże ważne, aby zachować wieczną młodość i doskonały wygląd ust.Wystarczy, że zastosujemy się do powyższych wskazówek, a efekt będzie murowany!

Ja do swojej pielęgnacji warg używam: scrub „XUFAS”,  nawilżam każdego dnia nakładając miód  na przemian z wazelinżą i kilkoma kroplami witaminy E, a zmywam pozostałości makijażu z ust pianką do mycia twarzy „DOUGLAS”.

Osobiście bardzo lubię i dobrze czuję się, gdy mam pomalowane usta i dlatego zawsze  staram się wybierać pomadki z dużą zawartością składników odżywczych oraz z filtrami UV.

Marzena

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial