Zaopiekuj się sobą

Zaopiekuj się sobą

Czy ten tytuł brzmi banalnie? A może niejasno? Bo w końcu opieka i troska zawsze kojarzy nam się z najbliższymi. To nimi się opiekujemy i o nich troszczymy. A jakby tak odwrócić naszą rolę i tym razem skoncentrować się na sobie. Zatroszczyć się o siebie. Trzeba to sobie powiedzieć: należy zaspokajać własne potrzeby. Każdego dnia znaleźć tą małą chwilę na opiekę nad samym sobą.  Te zdania wybrzmiewają na blogach, w gazetach, ale to nie są puste slogany, w nich znajduje się prawda, z którą nie należy polemizować. dlaczego? Bo zapominając o sobie wyrządzamy sobie krzywdę.

Każdego dnia staram się znaleźć czas dla siebie i powiem Wam, że zawsze znajduję, gdyż potrafię dobrze zorganizować czas.  Codziennie poświęcam czas na jogę, dwa razy w tygodniu gram w squasha i biegam. 2 razy w tygodniu wsiadam na rower. Codziennie czytam i relaksuję się oglądając HGTV – uwielbiam ten program.  Zdrowo odżywiam się i pamiętam o pielęgnacji dzięki której moja skóra dziękuję mi każdego dnia.

Ale raz na jakiś czas robię sobie tydzień pracy nad samą sobą. Dodatkowo obdarowuję się prezentami. Ostatnio przeszłam szkolenie, którego myślą przewodnią była walka ze stresem i zrozumienie samego siebie. Uświadomiłam sobie, jak ważne jest wydzielanie granic i odnalezienie drogi do tego, aby nie wymagać od siebie zbyt dużo. W pędzącym świecie pełnym oczekiwań powinniśmy zatrzymać się i pobyć z samym sobą. Zadać sobie pytanie: o czym marzymy, do czego dążymy, co jest dla nas ważne?

Może wystarczy  jeden dzień z chwilą relaksu, a może potrzebny będzie cały tydzień, aby zadbać o dusze i ciało. Ja wybrałam tą drugą opcję. W zbliżającym się tygodniu, oprócz codziennych przyjemności, jak joga czy squash funduję sobie kosmetyczkę i fryzjera. To taki mój tydzień na zaopiekowanie się sobą. Wierzcie mi, nikt inny nie zaopiekuje się najlepiej Wami niż Wy sami.

Zaczynamy?

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Święta prawda! Pamiętam jak na samym początku bombardowały mnie podobne nagłówki typu „Zaopiekuj się sobą” z każdej strony, pamiętam jak myślałam za każdym razem, że to bez sensu. Aż w końcu po pewnym czasie zaczęłam się zastanawiać kiedy właśnie zajęłam się sobą. Najpierw miałam wrażenie, że to bardzo egoistyczne, przecież są bliscy, którzy potrzebują mnie, mojej pomocy i uwagi. Raaany jak ja się ciesze, że przeszłam na tą drugą stronę i zrozumiałam, że to nie ma nic wspólnego z egoizmem, a jest to coś co powinno być naszym priorytetem. Dopiero jak człowiek zacznie dbać o siebie, zauważać się, poczuje się dla siebie ważny itp. – widzi jak wiele zmienia się nie tylko w otoczeniu, ale i w głowie! 🙂

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial