Jesień wcale nie musi być smutna :)

Jesień wcale nie musi być smutna :)

Jesień, to specyficzna pora roku. Albo się ją kocha albo nienawidzi. Lecz każdy musi ją tolerować, ponieważ co roku gości ona w Polsce. O pięknej złotej jesieni powstawały już piosenki, wiersze i filmy. Większości z nas kojarzy się ona z powrotem do szkoły i rozpoczęciem nauki. Jednak pamiętajmy, że coś musi się skończyć, aby coś mogło się zacząć.

To właśnie o tej porze roku drzewa pozbywają się liści, aby nie tracić wody podczas zimy. Drzewa doskonale wiedzą, kiedy mają odciąć wodę od gałązek za sprawą długości dnia, gdy poznają, że dzień jest krótszy drzewa automatycznie, za pomocą przegrody w gałązce odcinają dopływ wody i listki spadają z drzewa.

Polska złota jesień uważana jest za jedną z najpiękniejszych pór roku przez Polaków. Przepiękne kolory liści i szum pod nogami spowodowany ich opadaniem przenosi nas do historii jak z bajki. Warto zauważyć, że nie każdego roku możemy podziwiać, tą piękną formę jesieni. Wszystko zależy od prądów atmosferycznych, które właśnie w tym czasie przechodzą nad Polską.

A jeśli mowa o liściach, to chciałabym Wam zaproponować jesienną stylizację z kurtką w liście w roli głównej 🙂 Kurtka mimo, że jesienna, to jednak wydaje się być bardzo wesołą. Ostatnimi czasy mam już dość tych przygnębiających kolorów i dlatego tej jesieni postawiłam na kolor żółty 🙂

kurtka: Gil Santucci

golf: Tenax

jeansy: Wrangler skinny

botki: FLY London

torba: zakupiona w ATEM w Zielonej Górze

Marzena

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial