Botoks czy zioła – oto jest pytanie?

Botoks czy zioła – oto jest pytanie?

9 września, to Międzynarodowy Dzień Urody i dlatego właśnie dziś pragnę poruszyć kilka kwestii w tym temacie.

Współczesne kanony kobiecego piękna bardzo różnią się od tego, do czego przywykli nasi rodzice i dziadkowie. Dzisiejszy świat akceptuje, a nawet wymusza ingerencję w urodę, nierzadko z dużą stratą dla tej ostatniej. Młode dziewczyny nie czują się dziś piękne bez dorysowanych brwi, przyklejonych rzęs, wypełnionych ust i piersi, przedłużonych włosów, paznokci i mocnego makijażu.

Dekadę temu dużo mówiło się o tanoreksji czyli uzależnieniu od solarium. Dziś kobiety często nie potrafią zachować umiaru w poprawianiu urody: z miesiąca na miesiąc chcą mieć coraz gęstsze rzęsy, pełniejsze usta czy mocniej zarysowane brwi. I to byłoby w porządku, gdyby pamiętały, że jest taki moment w tym ciągłym poprawianiu urody i jeśli się go przegapi , to wygląd zaczyna budzić zdziwienie, a nie podziw.

Ten trend jak każda moda, kiedyś przeminie, czego nieśmiałe sygnały widać już dziś – coraz więcej pań znów interesuje się ziołami, naturalną pielęgnacją włosów i twarzy, kosmetykami ekologicznymi i zdrowym odżywianiem. Im szybciej zrozumiemy, że nasza uroda zaczyna się w środku, w naszej głowie, emocjach i jelitach tym łatwiej zaakceptujemy siebie i poczujemy się pięknie.

Bardzo zachęcam do codziennego ruchu na świeżym powietrzu, medytacji, zdrowego i rozsądnego odżywiania się, a przede wszystkim do zachowania umiaru w ingerencję urody. Nie mówię oczywiście, aby nie korzystać z gabinetów kosmetycznych – jak najbardziej polecam! Ale drogie panie, róbmy to wszystko z umiarem i smakiem. Na ulicach coraz więcej widuję kobiet o tak dziwnych rysach twarzy, że nie sposób nie oglądnąć się za nimi, aż głowa się urywa! Tylko te twarze niestety przykuwają uwagę swoim nienaturalnym wyglądem, a z pięknem nic a nic wspólnego nie mają.

Także umiar i jeszcze raz umiar, to właściwa droga, po jakiej należy stąpać, aby długo cieszyć się naszym zdrowiem i urodą.

Marzena

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. Sama na obecną chwilę nie zdecydowałabym się na zabiegi z medycyny estetycznej, jednak nie mówię NIE bo za kilka lat któż wie 😉

  2. Zastanawiałam sie nad botoksem, ale w koncu postanowiłam że będe trzymała sie naturalniejszych sposobow dbania o urodę! Botoks sam w sobie nie jest pozbawiony efektów ubocznych, poza tym jeśli już raz ktoś wybierze się na botoks to potem musi wykonywać go ciągle bo mięśnie się rozleniwiają. Zaintersowałam sie poza tym japońską oraz koreańską filozofią urody i tamte kobiety wbrew pozorom rzadko korzystają z tego typu zabiegów bo opierają się głównie na ćwiczeniach oraz masażach twarzy. Któe mogą również w skuteczny sposób niwelować zmarszczki mimiczne na twarzy.

    Duży wpływ na to jak wygladamy ma również styl życia jaki prowadzimy. Dieta jak również picie dużej ilości wody.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial