Lekarstwo na żal

Lekarstwo na żal

W te długie zimowe wieczory chciałabym zachęcić Was, do przeczytania książki Ewy Zdunek „Lekarstwo na żal”. Zanim jednak przejdę do krótkiego wprowadzenia w świat głównej bohaterki Marty, to pragnę napisać kilka słów o samej autorce.

Ewa Zdunek, to prawnik z wykształcenia, absolwentka UKSW oraz WAT ( studia podyplomowe na kierunku Przywództwo i Komunikacja Społeczna ), zawodowy negocjator oraz mediator stały przy Sądzie Okręgowym w Warszawie, wykładowca na wydziale studiów nad rodziną Uniwersytetu im. kard. Stefana Wyszyńskiego. W 2011 roku otrzymała wyróżnienie w postaci Złotej Mediany przyznawane przez Stowarzyszenie Mediatorów Polskich dla wyróżniającego się mediatora.

„Lekarstwo na żal” to drugi tom cyklu „Mediatorka”. Jest to porywająca ksiązka umiejętnie łącząca powieść obyczajową z życiowymi opowieściami z sal sądowych. To kolejna część przygód Marty, której mąż siedzi w więzieniu, a ona została z dwiema córkami, chorym ojcem i matką, która dziwnie się zachowuje. Sama Marta jest mediatorką i rozwiązuje cudze problemy. Czasami jednak ma tego wszystkiego po prostu dość!

Dlatego wyjeżdża na wykupioną przez rodziców wycieczkę. Jako cel podróży wybiera Sycylię. Niestety tuż przed wyjazdem kobieta dowiaduje się, że jej ojciec jest śmiertelnie chory. Marta chce zostać przy ojcu, lecz jej matka (okropna kobieta) namawia ją do skorzystania z wycieczki. Jak się okazuje problemy wcale jej tam nie opuszczają. Marta przeżywa kolejne zaskakujące przygody, a pech dopisuje jak nigdy. Małżeńskie kłótnie, porachunki mafii, niecodzienne historie miłosne, zamachy i niemoralne propozycje – to jedynie część tego co ją spotka na gorącej wyspie. Gdy kobieta wraca do Polski znowu spada jej na głowę cała lawina problemów.  Ktoś zlecił przeprowadzenie kontroli mającej na celu wykazać, czy Marta odpowiednio dba o dzieci, Ilona zadręcza Zbyszka swymi podejrzeniami i uprzykrza przez to życie jego przyjaciółki, Betka trafia do szpitala, firma ojca ma ogromne problemy, którymi matka nie ma zamiaru się zajmować, przeprowadzka do nowego biura przyniosła ze sobą sekretarkę, której zachowanie również bywa „niestandardowe”, córki przez wpływ babci sprawiają kłopoty, a do tego mediatorka wszędzie spotyka tajemniczego mężczyznę z teczką.

Pięknie opisane krajobrazy Włoch dodają książce autentyczności. Czytając tę książkę, można znaleźć się na chwilkę we Włoszech, poczuć słońce i usłyszeć melodyjny język. Marta, jest kobietą, która nie może zaznać spokoju nawet podczas urlopu. Dużo jest też śmiesznych sytacji, które naprawdę bawią czytelnika.

Książka opowiada o poszukiwaniu spokoju i szczęścia w zwariowanym, pełnym problemów świecie. Marta mierzy się z chorobą ojca, obojętnością matki, która ją wychowywała i pojawieniem się biologicznej matki, problemami w firmie, nad którą musi sprawować pieczę i wieloma innymi kłopotami. Jak żyć i nie zwariować? Jak znaleźć ukojenie? Właśnie te pytania wyznaczają ścieżkę głównej bohaterki.

Marta jak nikt inny ma talent do pakowania się w kłopoty 🙂

Jeśli ktoś lubi pełne zawiłości i chaosu historie, to z pewnościa ta propozycja przypadnie mu do gustu.

Zachęcam do przeczytania 🙂

Marzena

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Reader Comments

  1. „Marta jak nikt inny ma talent do pakowania się w kłopoty” – jestem Marta i wydaje mi się, że muszę przeczytać, bo może dać mi do myślenia! Świetnie przedstawiona książka 🙂

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial