Wspomnienia z wakacji

Wspomnienia z wakacji

Śmiem stwierdzić, że wszystkie przejawy sztuki są w jakiś sposób nacechowane emocjami artystów. Oczywiście nie wszystkie je  możemy odczytać na pierwszy rzut oka. Ale w samym tworzeniu jest coś magicznego, a każde dzieło ma duszę. Artyści są także w stanie wpłynąć na stan emocjonalny odbiorców swoich dzieł, poruszyć ich, wywołać smutek, nostalgię, ale i strach. Czasem wystarczy choć trochę zaciekawić.  Nie każdy bowiem obraz przemawia do nas jednoznacznie. Śmiem twierdzić, że nie ma jedynej słusznej interpretacji  dzieła sztuki, bo każdy obraz możemy interpretować po swojemu. I choć artysta zastosował np. w swoim dziele – przyjmiemy, że jest to krajobraz gór – taki, a nie inny zabieg, nie oznacza jednak , że musi on wywoływać u odbiorców takie same emocje. Zdarza się, że są one skrajnie różne. A najczęściej zdarza się to w obrazach abstrakcyjnych, dlatego uwielbiam ten kierunek.

Czasem widząc dany krajobraz przypominamy sobie nasze emocje towarzyszące np. byciu w podobnym miejscu. A emocje związane z danym miejscem mamy różne, bo i wspomnienia dotyczą różnych rzeczy. I choć obraz może pokazywać piękne góry, to może nam się źle kojarzyć przez niekoniecznie fajną sytuację, jakiej doświadczyliśmy w podobnym miejscu w górach. Albo ciemny nostalgiczny obraz jednym może kojarzyć się ze smutkiem i tęsknotą a drugim z nadzieją i tajemnicą. Ile ludzi tyle interpretacji.

Ja mam taki obraz w którym codziennie dostrzegam coś nowego, czasem jest on dla mnie bardzo energetyczny a czasem mnie uspokaja: https://www.facebook.com/ajbalanceblog/videos/3287632694897583.

Po powrocie z wakacji moje ręce stworzyły obraz na płótnie o wymiarach 100 x 60 Wspomnienie wakacji. Dzięki zastosowanej kolorystyce narzucającej myśl związaną z naturą, wodą można utożsamić obraz z minionymi wakacjami,  z relaksem, ale i energią, bo i dynamiczność widać w tym obrazie.  Tak, zdecydowanie nacechowany jest moimi emocjami, wspomnieniami,  ciepłym klimatem, mnóstwem kolorów, pięknem natury.

A jak Wy go widzicie?

Obraz dostępny w sklepie pod linkiem : https://zdrowoistylowo.pl/?product=wspomnienie-wakacji-obraz-abstrakcyjny-na-plotnie-100-x-60

Aneta

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial